Brunei - mały kraj, który stał się niezwykle bogaty dzięki produkcji ropy naftowej. Zachodnia część Brunei jest najbardziej luksusową i gęsto zaludnioną, to tutaj znajduje się jedyne większe miasto - Bandar Seri Begawan, stolica tego stanu.

Bandar Seri Begawan - historia

Pierwszymi osadnikami na Brunei byli Malajowie, wzmianka o nich pochodzi z VII wieku. Stolica państwa zmieniła swoje położenie trzykrotnie: początkowo znajdowała się w rejonie Kota Batu, następnie osiadła w Kampong Ayer, w końcu osiadł tam dziś Bandar Seri Begawan.

W 1920 r., Kiedy Brytyjczycy kontrolowali te terytoria, wybrali dla siebie miasto, które stało się centrum ich podbitych ziem. Pierwotna nazwa brzmiała: Bandar Brunei, w języku malajskim, "bandar" został zdefiniowany jako "miasto", a także to słowo oznaczało "port".

W 1967 r. Sułtan Omar Ali Sayfuddin dobrowolnie przekazał władzę zarządowi najstarszemu synowi, a następnie otrzymał tytuł Seri Begawan, co tłumaczy się jako "błogosławiony bóg". W 1970 r. Na cześć byłego sułtana osada została przemianowana na Bandar Seri-Bagavan. W całej historii miasta zmieniło się jego rozmiary: w 1931 r. Miał powierzchnię 12,87 km², ostatnia rozbudowa miała miejsce w 2007 r., Obecnie miasto ma powierzchnię 100,36 km ².

Бандар-Сери-Бегаван - улицы города

Bandar Seri Begawan - atrakcje

Teraz podróżni, którzy zastanawiają się, Bandar Seri Begawan, stolicy tego kraju, po uderzeniu w miasto, będą mogli zapoznać się z wieloma atrakcjami. Jest ich wiele, są pałace i muzea, które zadziwiają swoją wspaniałością i pięknem:

 1. Pałac Sułtana - budynek ten rozciąga się na 200 tys. m², mieści rekordową liczbę pokoi - 1788. Jego nazwa brzmi "Istana Nurul Iman", co tłumaczy się jako "pałac światła i wiary".
 2. Дворец света и веры
 3. Możesz dodać do liczby niesamowitych zabytków i Meczet James Asr Hassanal Bolkiah , znajduje się w samym sercu Bandar Seri Begawan.
 4. Мечеть Джеймс Аср Хассанала Болкиаха
 5. Kolejną atrakcją Bandar Seri Begawan (Brunei), która znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa, jest Meczet Omar Ali Saifuddin .
 6. Мечеть Омара Али Сайфуддина
 7. Bogaty turysta ma okazję spędzić noc w jednym z zabytków stolicy Brunei. Empire Hotel and Country Club ma najdroższe pokoje na świecie. Rząd musi zrekompensować budowę tego budynku i wydano dużo - 2,7 miliarda dolarów. Hotel jest bardziej jak pałac i ma 7 gwiazdek. Na początku budowy budynku planowano gościć tu sułtana i jego bliskich, dlatego budowano kolejne dzieło sztuki. W hotelu można wynająć dość tani pokój o wartości 300 USD, ale będzie można cieszyć się takimi luksusowymi projektantami.
 8. W stolicy znajduje się Muzeum Królewskiej Regalii , gdzie eksponaty są darowizny dla sułtana, w których nie potrzebuje. Muzeum zostało otwarte w 1992 roku i nadal jest uzupełniane nowymi rzeczami sułtana, ofiarowanymi królom, ambasadorom i prezydentom.
 9. Музей королевских регалий
 10. W Bandar Seri Begawan jest miejsce do rozrywki Jerudong Park . Na jego terytorium znajduje się zielona strefa, w której możesz grać w polo, golf, krokiet, a także brać udział w wyścigach gokartów. Dzieci będą również zadowolone z wizyty w takim miejscu odpoczynku, ponieważ tutaj znajduje się jeden z największych parków rozrywki.
Джерудонг-Парк Gdzie się zatrzymać i zjeść?

Dla turystów w mieście istnieje ogromna liczba hoteli, poza legendarnym The Empire Hotel and Country Club , są hotele po stosunkowo niskich cenach, ale z doskonałymi warunkami wypoczynku:

 • Radisson Hotel Brunei Darussalam to pięciogwiazdkowy hotel ze wspaniałym widokiem na miasto i 3 restauracjami.
 • Badi'ah Hotel i Orchid Garden Hotel są czterogwiazdkowymi hotelami, na ich terenie znajdują się ogromne baseny i restauracje dostępne dla klientów.
Отель The Empire Hotel and Country Club

W mieście można odwiedzić restauracje, które nie są związane z hotelami. W kraju jest zapotrzebowanie na kuchnię japońską, azjatycką i indyjską. Najbardziej tradycyjne potrawy z tych krajów można spróbować w Kaizen Sushi , Grind Coffee House i Thien Thien Restaurant .

Jak się tam dostać?

Bandar Seri Begawan ma międzynarodowe lotnisko. Do zachodniej części można dojechać autobusem lub samochodem, ale na wschód tylko nad zatoką. W kraju popularna jest taksówka-taksówka, ponieważ większość osiedli jest podzielona między sobą przez wodę.