Niedawno wyspa Grenada położony na Karaibach, zyskuje na znaczeniu jako ośrodek turystyczny. Wczasowicze przyciągają nie tylko ciepłą wodę i piękne plaże , ale także atrakcje kulturalne, których kontrola nie jest mniej ważna. Zobaczmy więc, co ciekawego można zobaczyć będąc na wakacjach w Grenadzie.

Najciekawsze zabytki Grenady

Pomimo skromnej wielkości wyspy (obszar Grenada - tylko 348,5 metrów kwadratowych. km), istnieje wiele atrakcji zarówno pochodzenia naturalnego, jak i sztucznego:

 1. Uderzającym przykładem architektury fortyfikacji z epoki kolonialnej jest Fort Frederick . Jest wysoko St. George's - Stolica wyspy Grenada. Z fortu jest niezwykła panorama: z jednej strony widać bloki zabudowy miejskiej, z drugiej - malowniczą przystań, wschodnie wejście do portu Karenazh.
 2. Kolejna Twierdza Grenada - Fort George - został zbudowany na początku XVIII wieku przez Francuzów. Idzie na zachodnie wybrzeże wyspy. Oprócz wspaniałych widoków z tarasu widokowego fortu, turyści interesują się śladami kul pozostawionych po zastrzeleniu Maurice'a Bishopa, słynnego premiera Grenady.
 3. Nieruchomość Belmont (Belmont Estate) - jedna z najstarszych na wyspie plantacji kakao. Został założony w XVII wieku i przez wiele dziesięcioleci uprawiano tutaj kakao i różne przyprawy. Nie można po prostu spojrzeć na istniejącą plantację, ale także poznać historię tych miejsc, odwiedzić muzeum i dawną cukrownię. Belmont Estate posiada również własną restaurację, która serwuje gościom klasyczne dania. Kuchnia grenadyjska a także sklep z pamiątkami.
 4. Kaskady wodospadów - "karta telefoniczna" Grenady. Najbardziej znane z nich to Siedem Sióstr (wodospad położony w samym środku tropikalnego lasu) i Concorde na wschodzie wyspy. Te wodospady są małe, ale malownicze, wyposażone są w platformy obserwacyjne dla wygody turystów.
 5. Ogród botaniczny "Jessamine Eden" w zachodniej części wyspy - prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Turyści mogą spacerować po zacienionych alejach, podziwiać maleńkie kolibry, spróbować miodu z lokalnej pasieki.
 6. Centrum miasta Saint Georges jest także swoistym zabytkiem Grenady. Istnieje wiele przykładów kultury kreolskiej w XIX wieku, takich jak katedra, Muzeum Narodowe Grenady i inni.
 7. Niesławny Miasto Sutury Dziś jest również miejscem pielgrzymek dla wielu turystów. Pewnego razu, w czasie eksterminacji rdzennej ludności Grenady, całe rodziny i plemiona Indian wkroczyły w otchłań z wysokich klifów, aby uniknąć schwytania przez francuskich zdobywców. Teraz, z tych samych skał, urlopowicze podziwiają piękne widoki na pobliskie wyspy, morze i wioskę rybacką.
Форт ДжорджФорт ФредерикМузей Гренады
Каскад водопадов в ГренадеБотанический сад «Jessamine Eden»Плантация какао Белмонт Естейт
Parki narodowe Grenada
 1. Park Narodowy Grand Ethan zajmuje wystarczająco dużą powierzchnię i jest uważana za jedną z najciekawszych atrakcji w kraju. Tutaj można zobaczyć stare plantacje, bujne tropiki, wodospady perłowe i inne równie piękne krajobrazy. Celebrity ten park przyniósł "bezdenne" jezioro Etang, które znajduje się bezpośrednio w kraterze wygasłego wulkanu.
 2. Levera w nadmorskiej części wyspy - jednej z najczęściej odwiedzanych parki w Grenadzie Jest to siedlisko ponad 80 gatunków ptaków żyjących na granicy morza i bagien mangrowych w dużej lagunie.
 3. Rezerwat przyrody Grenada Dove , położony w pobliżu portu Halifax. Tutaj znajdują się bardzo rzadkie gołębie grenadyjskie - legendarne "niewidzialne ptaki", które są na skraju wyginięcia.
 4. Crater Lake Antoine jest centrum parku narodowego o tej samej nazwie. Ornitolodzy często przyjeżdżają tutaj, aby obserwować zwyczaje ptaków wędrownych.
 5. Rezerwat La Sagesse nie mniej interesujące pod względem badania ptaków. Park położony jest w południowo-wschodniej części wyspy.
Национальный парк Этанг-Лейк-Форест-РесервLevera National Park
La SagesseЗаповедник Гренада-Доув