Wstrzyknięcia Alflutop są stosowane w celu normalizacji metabolizmu w tkance chrzęstnej. Lek promuje odzyskiwanie kwasu i kolagenu typu II, jak również zawiesza aktywność enzymów, które przyczyniają się do zniszczenia macierzy międzykomórkowej. Lek aktywnie wykazuje następujące właściwości:

 • przeciwzapalne;
 • środek przeciwbólowy.

Ważne jest, aby Alflutope był stosowany w terapii skojarzonej, która również wykorzystuje leki na bazie siarczanu chondroityny i glukozaminy.

Lek jest wydawany w aptekach tylko zgodnie z zaleceniem lekarza, z odpowiednią pieczęcią, która charakteryzuje go jako złożony lek, dlatego surowo zabrania się stosowania zastrzyków do samodzielnego leczenia lub bez wizyty u lekarza.

Wskazania do stosowania

Lek ma dość wąski zakres działania, więc główne wskazania do stosowania zastrzyków Alflutop są zwyrodnieniowe choroby reumatyczne, które obejmują:

 1. Choroba zwyrodnieniowa stawów lub deformująca się artroza, która charakteryzuje się ciągłym postępem, objawia się zużyciem i ograniczeniem czynności czynnościowych stawu. Choroba najczęściej dotyka ludzi w podeszłym wieku.
 2. Gonarthrosis - To jest artroza stawu kolanowego. U ludzi choroba nazywa się "odkładaniem soli", co nie jest do końca prawdą. Przyczyną zapalenia stawów jest patologia krążenia krwi w małych naczyniach kostnych.
 3. Choroba zwyrodnieniowa małych stawów charakteryzuje się zniszczeniem międzywarstwy między stawami. Choroba jest poddawana szczotkom, palcom rąk i nóg.
 4. Spondyloza charakteryzuje się zużyciem i starzeniem się kręgosłupa, któremu towarzyszy patologiczna nieprawidłowość w oddziale kręgów włóknistych. Tak więc, zastrzyki Alflutop stosowane w leczeniu przepukliny kręgosłupa.
 5. Okres rekonwalescencji po urazach, a także zabiegi chirurgiczne na stawach.

W przypadku tych chorób istnieje potrzeba przywrócenia tkanek chrzęstnych.

Przeciwwskazania do stosowania

Szczepy Alflutop są surowo zabronione dla przyszłych matek i kobiet podczas laktacji. Jeśli leczenie lekiem już się rozpoczęło, należy je przerwać, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na organizm dziecka.

Ponadto, lek jest przeciwwskazany u pacjentów z nadwrażliwością na składniki leku, ponieważ w przeciwnym razie mogą wystąpić reakcje alergiczne lub inne działania niepożądane.

Instrukcje zawierają szczegółowe instrukcje dla Alflutop, które stwierdzają, że lek nie jest pożądany, jeśli pacjent wykazuje nietolerancję na owoce morza, ponieważ istnieje wysokie ryzyko rozwoju alergii i nieprzewidzianych objawów.

Skutki uboczne Aflutol

Alflutop w przypadku przedawkowania lub niewłaściwego stosowania może wywołać następujące działania niepożądane:

 • swędzące zapalenie skóry;
 • zaczerwienienie skóry;
 • krótkotrwała bóle mięśni;
 • uczucie pieczenia w miejscu podania leku.
Aplikacja nxx alflutope

Bardzo rzadko występuje zespół bólowy. Ten negatywny efekt może objawiać się jedynie przez dostawowe podawanie leku.

Jak wykonać iniekcje Alflutop?

Dawka iniekcji Alflutop zależy od choroby, ponieważ natura choroby wpływa na poziom metabolizmu w tkance chrzęstnej. Tak więc, w leczeniu polostoarthrosis i osteochondroza Wstrzyknięcia Alflutope podaje się domięśniowo 1 ml na dobę. Okres leczenia wynosi 20 dni.

W przypadku dominującej zmiany dużych stawów, lek podaje się śródstawowo w 1-2 ml w każdym stawie. Przerwa pomiędzy wstrzyknięciami powinna wynosić od trzech do czterech dni. Ponadto, w zależności od choroby i ryzyka nawrotu, leczenie można powtórzyć sześć miesięcy później.